پودر فلوک | پودر مخمل 09385324434 دستگاه مخمل پاش

پودر فلوک

 

پودر فلوک یا همان پودر مخمل

Flocking فرآیند رسوب بسیاری از ذرات ریز فیبر (که مخمل (پودر فلوک) نامیده می شوند ) بر روی یک سطح است. همچنین می تواند به بافت تولید شده توسط فرآیند یا به هر ماده ای که در درجه اول برای سطح مخمل آن استفاده می شود ، اشاره داشته باشد. جمع کردن یک مقاله را می توان با هدف افزایش ارزش آن از نظر لمس ، زیبایی ، رنگ و ظاهر انجام داد. همچنین می تواند به دلایل عملکردی از جمله عایق بندی ، اصطکاک لغزش یا گرفتن احتباس یک فیلم مایع و بازتاب کم باشد.

یک تی شرت چاپ شده با تکنیک هجوم آوردن (نیمه پایین
Flocking به طرق مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. یک مثال در ساخت مدل است ، جایی که ممکن است یک بافت علفی روی یک سطح اعمال شود تا واقع بینانه تر به نظر برسد. به همین ترتیب ، توسط سازندگان خودرو مدل برای بدست آوردن اثر فرش در مقیاس استفاده می شود. کاربرد دیگر استفاده از درخت کریسمس است که ممکن است با یک اسپری سفید کرکی شبیه سازی برف شود . ممکن است چیزهای دیگری جمع شود تا بافتی شبیه مخمل ، مخمل یا مخمل بدست آورد ، مانند تی شرت ، کاغذ دیواری ، جعبه های کادو / جواهرات و روکش مبلمان .

تصویر میکروسکوپ الکترونی روبشی انتهای فیبر مخمل در نمونه فله از کارخانه تولید کارت

تکنیک ها

علاوه بر استفاده از پوشش های مخملی روی سطوح و اشیا techniques ، تکنیک های مختلف جمع شدن به عنوان ابزاری برای طراحی رنگ و محصول وجود دارد. آنها از چاپ روی صفحه نمایش گرفته تا چاپ دیجیتال مدرن به منظور تصفیه پارچه ، لباس یا کتاب با الگوهای چند رنگ ، متغیر هستند. در حال حاضر ، کاوش در پدیده پودر مخمل را می توان در هنرهای زیبا مشاهده کرد. هنرمند ، الكتريك تابوت ، به خاطر تعداد زيادي كارهاي رنگارنگ ، از جمله يك قطعه 50 فوتي در مقر فيسبوك سياتل مشهور است. [1]جمع شدن در صنعت خودرو برای اهداف تزئینی استفاده می شود و ممکن است روی تعدادی از مواد مختلف استفاده شود. بسیاری از اتومبیل های رالی داشبورد دسته ای نیز دارند تا بتوانند آفتاب را از طریق جلوپنجره منعکس کنند. نمایی از وضعیت پیشرفته هجوم آوردن را می توان در اولین نمایشگاه بین المللی “Flockage: the flock” در گالری هنری و موزه راسل-کوتس در بورنموث یافت . [2]در صنعت عکاسی ، هجوم آوردن روشی است که برای کاهش بازتابندگی سطوح ، از جمله قسمتهای داخلی برخی از دم و هودهای لنز ، استفاده می شود . همچنین برای تولید گذرگاه هایی با نور کم برای فیلم مانند 135 کارتریج فیلم استفاده می شود.

مخمل از الیاف مصنوعی تشکیل شده است که مانند موهای ریز به نظر می رسند. چاپ مخمل تا حدی مخملی و کمی بلند احساس می شود. طول الیاف می تواند از نظر ضخامت متفاوت باشد و این امر باعث تعیین ظاهر محصول مخمل می شود. پودر فلوک یک سطح نرم مخملی ، الیاف ضخیم تر و یک سطح تر مانند تر تولید می کنند.

روند

نمودار بافت دسته بندی شده. 1 فیبر 2 چسب 3 بستر

Flocking به عنوان کاربرد ذرات ریز بر روی سطوح پوشش داده شده با چسب ، معمولاً با استفاده از یک میدان الکتریکی فشار قوی تعریف می شود . در یک ماشین مخمل ، مخمل در حالی که بستر زمین می شود ، بار منفی می گیرد. مواد مخمل به صورت عمودی بر روی بستر متصل می شوند و به چسب قبلاً چسبیده متصل می شوند. بسترهای مختلف را می توان از جمله پارچه ، پارچه بافته شده ، کاغذ ، پی وی سی ، اسفنج و… جمع کرد.

اکثر کارهای جمع آوری شده در سراسر جهان از الیاف طبیعی یا مصنوعی یا همان پودر فلوک یا پودر مخمل ریز برش خورده استفاده می کنند . پایان گل و لای یک ویژگی تزئینی و / یا عملکردی به سطح می بخشد. روشهای مختلف جمع شدن روی سطوح مختلف اعمال می شود ، طیف گسترده ای از محصولات نهایی را ایجاد می کند. .

تاریخ

مورخان [ چه کسی؟ ] بنویسید که می توان هجوم را تا حدود 1000 سال قبل از میلاد مسیح جستجو کرد ، زمانی که چینی ها از چسب رزین برای اتصال الیاف طبیعی به پارچه استفاده کردند. گرد و غبار الیاف بر روی سطوح پوشش داده شده با چسب پخش می شد تا در طول قرون وسطی دیوارهای گلخانه ای در آلمان تولید شود.
دستگاه مخمل پاش
گروه امگافلوک موفق به تولید دستگاه مخمل پاش با سرعت وکیفیت عالی شده است .دستگاه مخمل پاش تولید شده توسط گروه تولیدی امگافلوک قابلیت پاشش بروی تمام سطوح از جمله دیوار و سقف را داراست.
دستگاه های تولید شده براساس قدرت و کارایی به چند دستگاه تقسیم می شوند:
دستگاه مخمل پاش خانگی
دستگاه مخمل پاش نیمه صنعتی
دستگاه مخمل پاش صنعتی
دستگاه مخمل پاش صنعتی پنوماتیک
همچینین تولید کننده انواع دستگاه آبکاری فانتاکروم ،دستگاه هیدروگرافیک (چاپ ابی) و تامین مواد اولیه اعم از پودر مخمل ،پودر اکلیل ،چسب مخمل ، فیلم هیدروگرافیک ،مواد ابکاری فانتاکروم ،فرمول مواد ابکاری فانتاکروم می باشد .
جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شمارههای ذیل تماس بگیرید
09192075483
02156646297
09385324434
 

همچنین ببینید

منابع

 

  1. کرن ، دیوید جی. کراوسمن ، رابرت اس. (19 ژوئیه 2013). “ریه کارگر گله”. UpToDate .

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

cresta help chat
Send via WhatsApp